The Official Website of The Pennsylvania Interscholastic Athletic Association - District IV

 
Advertise your business on PIAA Distrct IV website
 
 
PIAA District IV

2023-2024 PIAA District IV Boys Basketball Playoff Brackets

 

Class A

  •  
  • Northumberland Christian (1)
  • @ Northumberland Christian
    February 21 - 7:00 pm
  • Benton (8)
  •  
  • Bucktail (4)
  • @ Bucktail
    February 20 - 7:30 pm
  • Meadowbrook Christian (5)
  •  
  • Liberty (2)
  • @ Liberty
    February 20 - 7:00 pm
  • Sullivan County (7)
  •  
  • Cowanesque Valley (3)
  • @ Cowanesque Valley
    February 20 - 7:00 pm
  • Galeton (6)
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Champion

Consolation

  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 3rd Place
 

Class AA

  •  
  • Northwest (1)
  • @ Northwest
    February 21 - 7:00 pm
  • Canton (8)
  •  
  • St. John Neumann (4)
  • @ St. John Neumann
    February 20 - 7:30 pm
  • Sayre (5)
  •  
  • Muncy (2)
  • @ Muncy
    February 21 - 7:00 pm
  • South Williamsport (7)
  •  
  • Northeast Bradford (3)32
  • @ Northeast Bradford
    February 20 - 6:00 pm
  • Line Mountain (6)34
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Champion

Consolation

  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 3rd Place
 

Class AAA

  •  
  • Loyalsock (1)
  • @ Loyalsock
    February 22 - 7:00 pm
  • Hughesville (8)
  •  
  • Mansfield (4)
  • @ Mansfield
    February 22 - 7:00 pm
  • Warrior Run (5)
  •  
  • Troy (2)
  • @ Troy
    February 22 - 6:00 pm
  • Mount Carmel (7)
  •  
  • Southern Columbia (3)
  • @ Southern Columbia
    February 22 - 7:00 pm
  • Wellsboro (6)
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Champion

Consolation

  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 3rd Place
 

Class AAAA

  •  
  • Shamokin (1)
  • @ Shamokin
    February 23 - 7:00 pm
  • Midd-West (8)
  •  
  • Mifflinburg (4)
  • @ Mifflinburg
    February 23 - 7:00 pm
  • Central Columbia (5)
  •  
  • Montoursville (2)
  • @ Montoursville
    February 23 - 7:00 pm
  • Lewisburg (7)
  •  
  • Danville (3)
  • @ Danville
    February 23 - 7:00 pm
  • Athens (6)
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Champion

Consolation

  •  
  •  
  • @ TBA
    TBA
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 3rd Place
 
 
x